Turnaj Mörfelden (Německo)

Poděkování sponzorům
TJ Sokol Bohuňovice vyslovuje velký dík všem sponzorům za přímou finanční podporu našeho mládežnického družstva na turnaji v německém Morfeldenu:
Olomoucký kraj
Obec Bohuňovice
Maro – Stanislav Mader
Dajana s.r.o.
AgriStar – agrochemicals s.r.o.
Domapek s.r.o.
Řeznictví – Bubelová Hana
Žajgla Robert
Dočkal Jaromír
Beneš Přemysl
Šindlerová Věra

12_05_2013 Morfelden

Turnaj U12 PMG/ASPERO CUP 2013 Morfelden, Germany 10.-12.5.2013

termín: sobota 11.5. a neděle 12.5.2013
kategorie: U12 (2001 a mladší)
typ turnaje: profi i amatérský venkovní
místo:  Mörfelden-Walldorf je město ve spolkové zemi Hesensko poblíž Frankfurtu n/ Mohanem
hráči: 8+1
povrch: tráva
hrací doba23 minut
systém:  8 skupin po 7 týmech

Náš tým byl nalosován do skupiny H
VfL Bochum
TSG Wieseck
Kickers Offenbach
TSG Mainz-Kastel
Kickers Mörfelden U13 Mädchen
TJ Sokol Bohunovice (CZ)
VfB Stuttgart

Zde je kompletní rozpis zápasů:
Spielplan-U12-PMG-Aspero-Cup-2013-ansehen

Zde mapa areálu s označením hřišť
Sportanlage-Mörfelden

Odkazy (kdo šprechtí německy):
http://www.ptsports.de/index.php/turniere/details/20-1-u12-moerfelden-cup
http://www.skv-fussball.de/

 

Report „účastníka zájezdu“

Očekávaná chvíle nadešla. Borci se dočkali, mezinárodní turnaj s předními evropskými týmy a naší maličkostí je tady.

Pátek 10.5.2013

Sraz v 06:00 nikdo nezaspal (to ani nešlo), zpoždění mají jen známé firmy, kterým ujíždí vlak – tímto se dodatečně omlouvám 🙂  Hromady řízků nabaleny, jak jinak…Autobus SETRA z firmy pana Havaly je skalními ověšen fotbalovou zástavou. Vyrážíme.

BUS

Cesta ubíhá, o bdělost posádky a povinné zastávky řidičů v krátkých intervalech se stará nejmladší pasažer Mára Arnoldů signálem „čůrat“. Překvapením pro kluky jsou individuální pohovory s hráči, cestou k tréňovi většina z nich zpytuje svědomí. Zbytečně, jde o udílení taktických pokynů, fotbalové magnetky po magnetickém hřišti cestují zleva/doprava a nahoru/dolů, vypadá to že budeme hrát Barcelonu. Na soupeře jsme dokonale připraveni, otázkou je nakolik jsou oni připraveni na nás 🙂 ,to ale ukáží až samotné zápasy. Cestou potkáváme na benzince tým Meteor Tábor, který na turnaj také míří. Netušíme, jak moc se osudy našich dvou týmů nakonec propletou. Na Kopp-Tours Arena v Morfeldenu dorazíme v 18 hodin, krátká obhlídka centrálního hřiště, kde v neděli pravděpodobně budeme hrát finále turnaje 🙂 Poté ubytování v tělocvičně místního sportovního centra, děsivé představy o sardinkách se nenaplňují – kluci ji budou sdílet pouze s …ano, s Meteorem Tábor!

Sobota 11.5.2013

Po snídani v Kopp-Tours aréně se turnaj rozbíhá, my však hrajeme až v odpoledním programu. Je tedy čas dopoledne obhlédnout soupeře i z jiných skupin. Panika není na místě, ale věkový, výškový handicap je mnohdy výrazný, zázemí týmů z profi mládežnických center sledujeme s úžasem. Profesionalita z mnoha týmů přímo srší, my kontrujeme jako jediný ze všech 56 týmů využitím místního relaxačního centra, kde na pískovišti a houpačkách odhazují někteří naši hráči zvyšující se napětí a stres…Jaký to rozdíl v přístupu oproti takřka vojenskému drilu týmu Lokomotiv Moskva!

Ve 14:26 se rozbíhají zápasy naší skupiny H. Pro úplnost, první 2 týmy 7členné skupiny jdou do vyřazovacích bojů o medaile, týmy na 3-5 místě skupiny pak vybojují v soutěži útěchy v nově složených 3členných skupinách o 17-40 flek ještě 2 zápasy, poslední 2 týmy mají stopku a končí.

14:26 Kickers Morfelden U13 Madchen – TJ Sokol Bohuňovice 0:0

Prvním  soupeřem jsou dívky kategorie U13 z místního dívčího fotbalového oddílu. O hlavu větší, místy již pokročile vyspělá 🙂 děvčata sází evidentně na sílu, bude to těžké. Máme územní převahu, vidíme mnoho osobních soubojů, které snad kluci schválně vyhledávají :), ke kombinačnímu fotbalu se moc nedostáváme. Obrovský problém nám dělá v tomto zápase ofsajd systém, na který nejsme z okresní soutěže vůbec zvyklí, snad každá druhá naše rozjetá útočná akce končí píšťalkou exotického sudího. Převahu máme, 3-4 šance které jsme si vytvořili však nevyužíváme (střely mimo nebo do branařky) a tak utkání končí bezgólovou plichtou. Tu soupeřky oslavují, my však vzhledem k průběhu zápasu víme, že jsme ztratili.

Morfelden

16:10 VfL Bochum  – TJ Sokol Bohuňovice 4:0

Soupeř zvučného jména – bundesligová Bochum, zápas, který si kluci mají hlavně užít. Předchozí zápas v naší pauze sehrál soupeř se Stuttgartem a výrazná herní převaha Stuttgartu dávala naději na „nadějný“ výsledek. Chyba lávky – Bochum hraje rychlý fotbal, individuální kvality hráčů jsou dominantní. Práce s míčem ve velké rychlosti, pohyb po hřišti, přesné přihrávky do běhu atd. Naši kluci hrají evidentně s velkým respektem, není divu. Přestože se nám daří úplný začátek zápasu zachytit a působí opticky vyrovnaně, soupeř zvyšuje obrátky a svou rychlostí začíná našim klukům zle zatápět. Jsme pomalejší, všude o krok pozadu, nestíháme. Góly do naší branky na sebe nenechají dlouho čekat, soupeř nepolevuje, skóre ve skupinách hraje významnou roli. Marťas v bráně vytahuje to nejlepší ze svého repertoáru a likviduje několik šancí. Skóre se zastavuje 3 minuty před koncem na přijatelných 4:0.  Křest ohněm, či spíše procházku peklem máme za sebou, netřeba být zklamaní, kdo z vás hrál proti Bochumi?
05` – 1:0
08` – 2:0
14` – 3:0
20` – 4:0

Bochum

17:02 TJ Sokol Bohuňovice  – TSG Wieseck 0:2

Utkání, ve kterém kluci zkouší hrát naši naučenou hru, limitovanou samozřejmě tím, co nám soupeř dovolí.  Ve 2. minutě nás zachraňuje břevno, ale další průběh přináší vcelku vyrovnaný souboj. Držíme se do 18. minuty, kdy dostáváme první branku. Pak již soupeř získává více klidu a následnou převahu přetaví v závěrečný nápor. Ve 20. minutě přichází závar před naší bránou, míč se kutálí po brankové čáře, za vteřinu dvanáct odkopáváme! Následný útok už neubráníme a po minutě je to 2:0. Naději nám dává minutu před koncem trestňák, který David Ch. dobře zacílil, ovšem soupeř vyhlavičkuje na roh. Zápas končí, nebylo to z naší strany vůbec špatné!
18` – 1:0
21` – 2:0

Wieseck

17:54 TJ Sokol Bohuňovice – VfB Stuttgart 0:3

Další fotbalový svátek pro naše hochy. Bundesligový Stuttgart na závěr sobotního programu. Únava se hromadí, 2 předchozí zápasy jsme odběhali více bez míče u nohou než s ním a to je znát. Jméno soupeře a předchozí výsledky na turnaji dávají průchod obavám, zda nebude velmi, velmi zle. Jdeme na ně! Hrajeme na hlavním hřišti arény, o to větší zážitek.

Obavy se naplňují, soupeř hraje bago, tahá doleva, doprava, naši unavení borci běhají a běhají. Hra se odehrává výhradně před hranicí velkého vápna naší brány nebo přímo v něm. K míči se dostáváme sporadicky, víc než 1 přihrávku nedáme. Na polovinu soupeře se dostáváme poprvé v 7. minutě. Soupeř si chtěl tímto zápasem jistě vylepšit skóre, narazil však na urputnou obranu. Jsme zalezlí a v rámci možností chodíme do soubojů, soupeř však většinou posunuje dál a tak zase běháme a běháme, často jsme násobně přečísleni v pokutovém území. Stuttgartský gólman stojí na půlicí čáře připraven zapojit se do hry. Je to kruté, síly nejsou, kvalita je na straně soupeře. O to větší údiv panuje s postupujícím časem, kdy stále více nervóznější lavička soupeře sleduje bezbrankový stav. Kluci vzadu makají co to jde, Štěpa v bráně se rozhodně nenudí a několika zákroky likviduje střely nebo výběhem průniky soupeře. Máme i fotbalové štěstíčko – 4. minuta tyč, 14. břevno, 16. znovu tyč. Ještě tomu chyběl asi ten tataráček, senzaci držíme do 15. minuty, kdy míč vyražený do soupeře končí v naší síti. Soupeř nepolevuje, čekal přece jen vyšší skóre. Z kanonády však vytěží v závěru jen 2 góly a tak výsledek vypadá na papíře více než dobře. Vyčerpaní hráči zaslouží pochvalu že se nezlomili.
15` – 1:0
18` – 2:0
22` – 3:0

Stuttgart

Pro dnešek finito, zítra nás čekají brzy dopoledne 2 zbývající zápasy ve skupině. Odjíždíme do městečka doplnit energii, volba padá na místní restauraci kde z mnohačetného menu jasně na body vítězí Kebab a hranolky s masovou přílohou.

Vecere

Po tomto zdravém nášupu nakupují kluci další životu nepostradatelné komodity v místním nákupním centru (namátkou metr žvýkačky). Únava je skoro pryč, jde se do haly na sprchu a brzkou večerku. Parťáci z Meteoru Tábor se mohou pochlubit 2 výhrami a postupovými ambicemi. Realizační a doprovodný tým bohuňovických však ambice obou týmů srovnává při večerní společenské části a díky panu Jagermeisterovi věří v zítřejší úspěchy na hřišti.

Neděle 12.5.2013

Budíček je brzký, stejně jako snídaně, první utkání hrajeme již v 08:56. Počasí vysloveně hnus, prší, fouká, ale s postupem času se umoudří a na špíly již nekápne.

08:56 TSG Mainz-Kastel –  TJ Sokol Bohuňovice 2:0

Hoši z Mohuče nebudou žádná ořezávátka, na turnaj se dostali jako vítěz kvalifikačního turnaje. Že je tomu tak se přesvědčujeme záhy. Stejně jako se Stuttgartem hra na jednu branku, míče spíše odkopáváme, kluci jakoby rezignovali. Zbavují se rychle míče místo alespoň náznaku nějaké akce či kombinace. Je to škoda, protože skóre není pro nás již prioritou, postup jeví se nereálný, cílem do nedělních bojů bylo vsítit alspoň čestný úspěch na německé půdě. Výsledek je pro nás určitě milosrdný, soupeř měl opravdu kvalitu a potvrdil to i v dalším průběhu turnaje. První góĺ z 10 minuty však vsítil z jasného ofsajdu.
10` – 1:0
18` – 2:0

Mainz

10:40 TJ Sokol Bohuňovice – Kickers Offenbach 0:5

Poslední naděje na vstřelení branky na turnaji a opět kvalitní a hlavně velmi rychlý soupeř. Jeho bránu však za celý zápas neohrozíme, výsledkem bojovného výkonu na pokraji sil jsou jen 2 kopané rohy. Stejně jako v předešlém zápase se bojíme cokoliv vymyslet a udělat, rychle se zbavujeme míče, jakoby nikdo nechtěl hlavně sám nic pokazit – tak rychle balon od nohy. Únava ze včerejška, sled 3 branek v rozmezí 3 minut rychlofotbalu Offenbach má na svědomí nejvyšší porážku na turnaji. Bojovnost mužstva však je třeba pochválit, víc to prostě nešlo, turnaj pro nás končí.
02` – 1:0
12` – 2:0
13` – 3:0
15` – 4:0
21` – 5:0

Offenbach

V sedmičlenné skupině H končíme na 6. místě s jedním bodem a skóre 0:16

Pořadí skupiny:

  1. VfB Stuttgart  16b. 16:1
  2. VfL Bochum 13b. 13:1
  3. TSG Mainz-Kastel 13b. 10:3
  4. TSG Wieseck 8b. 8:2
  5. Kickers Offenbach 7b. 9:6
  6. TJ Sokol Bohuňovice 1b. 0:16
  7. Kickers Morfelden U13 Madchen 1b. 0:27

Odpolední program nabízí vyřazovací zápasy první 16ky a miniturnaje 3členných skupin o 17-40 místo. Je obrovskou školou sledovat tyto souboje. Finálový zápas začíná po 15 hodině a vítězem turnaje se v něm stává Hannover 96, který poráží možná překvapivého finalistu 3.ligový Karlsruher SC poměrem 3:0, když zápas hodně ovlivnila branka hned v úvodních vteřinách zápasu, která sebrala poraženému vítr z plachet a vyrovnou hru pak předvedl až za rozhodnutého stavu. V průběhu bojů se snažíme povzbuzovat táborské spolunocležníky, kteří v miniturnaji vítězí a poráží i pražskou Slavii, tuším 2:0

V 16. hodin odjíždíme domů, plni dojmů, kluci unavení ale určitě šťastní že si toto vše mohli prožít. Mareček Arnoldů plní tentokrát instalovaný rezervoár pod kalhotami (nutno podotknout že byl obě cesty bezproblémově hodný) a tak cesta ubíhá rychle. 2 hodiny po půlnoci jsme doma, fotbalový víkend je u konce.

Zhodnocení

Naše účast na turnaji byla od počátku chápána spíše jako dárek klukům, dát jim možnost poznat „opravdový“ fotbal na evropské úrovni. Možnost zahrát si s týmy, které jsou tvořeny výběrovými hráči z velkých fotbalových center je neocenitelná, kluky určitě nakopne k dalšímu treninku a zlepšování se. Oproti našemu týmu tvořenému z větší části hráči dvou tříd jedné vesnické základní školy stály fotbalové kolosy statisícových měst s profesionálním zázemím. Soupeři disponovali povětšinou staršími hráči, výšková a fyzická převaha, fotbalovost, je u takto vytrénovaných týmů s věkovým rozdílem roku-dvou strašně znát. Bylo vidět, že jejich hráči mají základní fotbalové návyky a dovednosti v krvi, málo chybují v práci s míčem i v rychlém tempu, správně řeší náběhy, jsou jim vlastní přesné přihrávky atd. S tím vším se naši kluci měli možnost nyní seznámit v praxi. Ostudu jsme fotbalově rozhodně neudělali, debakl se nekonal, výsledkově to není s přihlédnutím ke kvalitě soupeřů vůbec špatné, škoda nevstřelené branky.

Na závěr je třeba poděkovat také trenérům a organizačnímu týmu za přípravu účasti, za starost a trpělivost s klukama během akce, poděkování zaslouží určitě i hostující kluci, kteří týmu na turnaji fotbalově vypomohli – konkrétně Ondra D. a Metoděj H. z Chvalkovic, Štěpán O. z Dolan, kluci díky, hráli jste výborně!

Konečné pořadí turnaje:

Výsledky_PMG-ASPERO_U12-Junioren-Cup